27 مورد قصاص در استان البرز در سال گذشته به صلح و سازش ختم شد

[ad_1]

ایسنا/ البرز رئیس کل دادگستری استان البرز از صلح و سازش در 27 پرونده قصاص در سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از قاضی البرز، حسین فاضلی هریکندی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در هیات حل اختلاف استان البرز، اجرای احکام کیفری و قضات شعبه های دادگاه کیفری یک استان برای ایجاد صلح و سازش در موارد متعددی اظهار کرد: تلاش های صورت گرفته توسط هیات حل اختلاف استان البرز، اجرای احکام کیفری و قضات شعب دادگاه های کیفری یک استان است. هیأت حل اختلاف البرز و اجرای احکام کیفری دادسرای کرج، 17 پرونده قصاص که تمامی مراحل را طی کرده و به دلیل قطعیت رأی در مرحله اجراست، با رضایت قطعی اولیای دم منجر به صلح و سازش شده است. .

رئیس دادگاه کیفری استان البرز با اشاره به نجات 10 نفر دیگر از قصاص تلاش قضات دادگاه کیفری یک استان، خاطرنشان کرد: دادگاه کیفری یک استان حکم تلافی جویانه ای داشت که با تلاش های صورت گرفته والدین 10 نفر از محکومان به قصاص در دادگاه عفو خود را اعلام کردند.

فاضلی هریکندی تصریح کرد: این تلاش موفق از این جهت حائز اهمیت است که با وجود اشتغال قضات دادگاه های کیفری در یک استان و حجم بالای پرونده های وارده، علاوه بر وظیفه رسیدگی به پرونده های قصاص، زمان و تلاش مضاعفی برای مذاکره می طلبد. با پدر و مادر.” آنها برای نجات مردم در آستانه اعدام توصیه عفو کردند.

وی گفت: مجموع بازماندگان قصاص تا پایان سال 1400 چه قبل و چه بعد از صدور حکم به 27 نفر رسید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

در زمان خرید مبل چه نکته هایی را فروشندگان به شما نمی گویند

  اگر قرار باشد یک انتخاب خاص برای خاص پسندان در بین مبلها نام  خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.