3700 میلیارد تومان برآورد خسارت سرمازدگی پسته رفسنجان

[ad_1]

ایسنا/ کرمان نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس برای جبران خسارت سرمازدگی پسته در استان کرمان به ویژه در دو شهرستان رفسنجان و انار با وزیر جهاد کشاورزی دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام، دکتر. حسین جلالی درباره خسارت سرمازدگی پسته رفسنجان و انار اظهار کرد: خسارت زیادی به محصول پسته رفسنجان و انار وارد شد.

وی بیان کرد: 9 میلیارد تومان خسارت در استان کرمان برآورد شد که بیش از 3700 میلیارد تومان خسارت سرمازدگی رفسنجان و یک میلیارد و 250 میلیارد تومان خسارت شهرستان انار است که در شهرستان رفسنجان 50 هزار هکتار زیر 80 است. هزار هکتار از سطح زیر کشت انار و شهرستان 12 هزار هکتار از 18 هزار هکتار سطح زیر کشت پسته خسارت دید.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس تصریح کرد: هماهنگ می کنیم در اسرع وقت جلسه ای با نمایندگان شهرستان هایی که محصول پسته دارند از جمله نمایندگان رفسنجان، زرند، سیرجان و کرمان و دست اندرکاران تشکیل شود. در کشاورزی از جمله جهاد کشاورزی، بیمه مرکزی و بانک کشاورزی. این جلسه روز سه شنبه با حضور افراد مذکور در مجلس برگزار شد و راهکار جبران خسارت کشاورزان را بررسی و تصویب خواهیم کرد.

وی افزود: روز گذشته در دیداری که با وزیر جهاد کشاورزی داشتم گفتند سعی می کنم هفته آینده متخصص بیمه به استان بفرستم که لازم است جهاد کشاورزی برای کشاورزانی که چندین سال آسیب دیده اند آماده باشد. و امسال رنج کشید.» ، کاری که باید انجام شود.

حجت الاسلام جلالی بحث استفاده از وام های کشاورزی و پرداخت بیمه غرامت کشاورزان را دو فوریت کشاورزان عنوان کرد و گفت: این امر باید در اسرع وقت و با موافقت صورت گیرد و در مورد کمک های بلاعوض نیز دولت باید ورود کند و پیگیری می کنیم. .

وی یادآور شد: با توجه به اینکه بیش از 200 هزار نفر در شهرستان های رفسنجان و انار پسته کار می کنند و از این طریق امرار معاش می کنند، با وجود این وضعیت، اشتغال در بخش کشاورزی و تقاضای اشتغال در سایر بخش ها را کاهش خواهیم داد. همچنین با بیان اینکه همه کارکنان شهرستان باید برای ایجاد اشتغال و عبور از این بحران چاره ای بیندیشند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش سولفات منگنز چینی مکفاشیمی

خرید کردن و فروش سولفات منگنز چینی- مکفاشیمی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.