50 برابر بودجه ایده آل ورزش همگانی در ایران!

[ad_1]

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان می گوید بودجه مناسب ورزش همگانی در کشور 10 میلیارد تومان است. این در حالی است که به گفته وی، بودجه فعلی ورزش همگانی در سراسر کشور بالغ بر 200 میلیارد تومان است.

سینا کلهر در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه کل بودجه اختصاص یافته به فدراسیون ورزش های همگانی با مخاطب بالای 80 میلیون نفر رقم بسیار کمی است، اظهار کرد: بودجه فدراسیون ورزش های همگانی در سال 1400 معادل 6 میلیارد بوده است. تومان و با آن اعتبار چه اقدام مطلوب و موثری می توانید انجام دهید؟

وی افزود: فدراسیون ورزش های همگانی علاوه بر مسئولیت ورزش همگانی، برخی رشته های حرفه ای مانند مینی فوتبال را نیز تحت پوشش قرار داده و نیازمند تحول اساسی در حوزه اعتبارات است.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش های همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه نباید فدراسیون ورزش های همگانی را در کنار سایر فدراسیون ها ببینیم، تاکید کرد: .

آیا برای پیشگیری یا درمان هزینه می کنید؟

کلهر افزود: مشکل ساده است. آیا قصد دارید برای سلامتی یا درمان هزینه کنید؟ آیا هدف شما صرف پیشگیری یا درمان است؟ نزدیک به 100 هزار میلیارد تومان برای درمان در کشور هزینه می شود اما برای پیشگیری با وجود اعتبارات استانی در مجموع با 200 میلیارد تومان اعتبار مواجه هستیم.

وی در ادامه تاکید کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، با الحاق یک بند به ماده واحده قانون بودجه 1401، دولت موظف است 27 درصد از کل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را برای توسعه ورزش مدارس، ورزش همگانی پرداخت کند. ، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیرساخت های ورزشی به ویژه در حوزه معلولان و جانبازان، گفت: این میزان در ردیف های بودجه وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش در بودجه سنواتی پیش بینی شده و خواهد شد. پس از توافقات مبادله ای به وزارتخانه ها واگذار شود.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: همچنین امیدواریم با تخصیص اعتبارات سازمان برنامه و بودجه اتفاقات خوبی در ورزش همگانی در کشور بیفتد.

6 قشر بدون سرپرست در کشور

کلهر با تاکید بر اینکه برای تحول جدی در حوزه ورزش همگانی به حدود 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم، گفت: در صورت تحقق چنین رقمی شاهد تحول اساسی در دانش آموز، کارگر، خانه دار، سالمند و بچه ها . .

وی با اشاره به اینکه در حوزه ورزش حدود 6 گروه مربی وجود ندارد، گفت: زنان خانه دار و کودکان در صورت ورزش مربی ندارند، اگر 6 گروه اصلی کشور تحت پوشش باشند، حداقل اعتبار مورد نیاز است. حدود 10 میلیارد تومان. .

معاون فرهنگی و توسعه ورزش های همگانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: امیدواریم دولت با اراده جدی در این مسیر حرکت کند و با پذیرش موضوع و تصمیم گیری به این نقطه برسیم که پیشگیری در عمل باید مقدم بر درمان باشد و اگر 100 هزار میلیارد تومان باشد باید برای درمان هزینه شود قطعاً باید 10 میلیارد تومان اعتبار برای اداره پیشگیری در نظر گرفته شود.

جمعیت هدف 82 میلیون نفر است!

کلهر تاکید کرد: برای هر فرد باید بودجه مشخصی برای ورزش در نظر گرفته شود و اگر جامعه هدف را به سه میلیون ورزشکار سازمان یافته کاهش دهیم با حدود 82 میلیون نفر مواجه خواهیم بود و باید برای بهبود وضعیت برنامه ریزی و اعتبارات مناسبی را تخصیص دهیم. ورزش همگانی باید انجام شود

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش سولفات منگنز چینی مکفاشیمی

خرید کردن و فروش سولفات منگنز چینی- مکفاشیمی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.