50 درصد تلفات آب کشاورزی در کانال ها / نیاز به ایجاد منبع برق در محل برای تامین آب

[ad_1]

ایسنا/ گیلان نماینده لنگرود در مجلس با بیان اینکه در حال حاضر سد سفیدروید کل استان را پوشش می دهد، گفت: امکان آبرسانی به کل استان وجود ندارد و از سد سفیدروید تا شهرستان لنگرود به عنوان آخرین حوضه آبریز حدود 150 کیلومتر داریم. از کانال ها

پرویز محمدنژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مشکلات موجود در حوزه تامین آب کشاورزی استان گیلان، اظهار کرد: اعتبارات مورد نیاز برای ساخت سد در قانون بودجه 1401 دیده شد.

وی از اختصاص 2 هزار میلیارد تومان برای احداث سدهای پراکنده خبر داد و تصریح کرد: یکی از راهکارهای ما در حوزه تامین آب کشاورزی باید ایجاد منبع تامین آب در محل باشد.

نماینده شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر سد سفیدروید کل استان را پوشش می دهد، گفت: امکان تامین آب کل استان و از سد سفیدروید به شهرستان لنگرود به عنوان آخرین آب وجود ندارد. حوضه آبریز حدود 150 کیلومتر کانال داریم و به همین دلیل 50 درصد آب در طول مسیر از بین می رود.

محمدنژاد با اشاره به مقررات زدایی قنوات و محدودیت نگهداری و اصلاح مدار آبرسانی گفت: باید منبع انرژی در محل ایجاد کنیم تا تلفات کاهش یابد و دسترسی کشاورزان به آب تسهیل شود.

وی از اختصاص 15 میلیارد تومان اعتبار برای احداث سدهای دوگانه در شهرستان لنگرود خبر داد و گفت: همچنین حفر چاه های نیمه عمیق و ورود آب به کانال از جمله اقداماتی است که می تواند دغدغه ها در حوزه آب کشاورزی را برطرف کند. “

یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به پیشرفت 67 درصدی بندر گردشگری چمخاله گفت: برای این پروژه مهم تاکنون 74 میلیارد تومان هزینه شده و تکمیل آن تا پایان سال در دستور کار قرار دارد.

وی از نوغان به عنوان شناسنامه شهرستان گیلان و لنگرود یاد کرد و افزود: به سمت کشاورزی دانش بنیان حرکت می کنیم و از این رو امسال تمام نوغان ها را در چرخه تولید قرار داده ایم و زمین های لازم برای تولید گسترده فراهم شده است. نوغان در گیلان». میلیاردها دلار علاوه بر احیای باغ های متروکه توت، از ظرفیت باقی مانده استفاده می کنیم.

محمدنژاد با اشاره به اهمیت چای برای گیلان یادآور شد: درآمد مردم به محصول چای بستگی دارد و بنابراین تولید باید برای تولیدکننده چای به صرفه باشد. از این نظر قیمت متعادل را برجسته می کنیم و در سال گذشته شاهد افزایش 57 درصدی قیمت چای باکیفیت و 38 درصدی قیمت چای باکیفیت دوم بوده ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه اعطای اعتبار تضمینی خرید چای از 200 میلیارد تومان به 300 میلیارد تومان در سال جاری نیز می رسد، ادامه داد: از طریق تزریق اعتبار به صندوق حمایت از توسعه صنعت چای در حوزه کشاورزی. و امکانات و ماشین آلات چای ما ارزش افزوده ایجاد خواهیم کرد.

نماینده لنگرود در مجلس همچنین از اختصاص 105 میلیارد تومان حوزه مدیریت پسماند در استان گیلان طی یک سال گذشته که سهم شهرستان لنگرود 24 میلیارد تومان بوده است، خبر داد و گفت: در سال جاری 250 میلیارد تومان به این منطقه اختصاص یافت. سفر رئیس جمهور که باید منتظر جذب آن باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس (4)

سرویس ها برش لیزر (بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت) – رادوکس برش لیزر فلزات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.