67 درصد از اعتبارات فارسان تاکنون تخصیص یافته است

[ad_1]

ایسنا/ چهارمحال و بختیاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: در سال 1400 حدود 120 میلیارد تومان اعتبار به شهرستان فارسان اختصاص یافت که تاکنون 67.5 درصد از کل اعتبارات اختصاص یافته به این شهرستان تخصیص یافته است.

علی شهریارپور هشتم اردیبهشت ماه در شورای اداری شهرستان فارسان با بیان اینکه در سال 1400 کل اعتبارات منتسب به این شهرستان 120 میلیارد تومان بوده است، گفت: اعتبارات این شهرستان نسبت به سال گذشته 96.4 درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری افزود: 67.5 درصد از کل اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان فارسان تاکنون تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه از کل اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان فارسان 39 میلیارد تومان استانی و سایر منابع 81 میلیارد و 738 میلیون تومان است.

شهریارپور با بیان اینکه در سفر ریاست جمهوری به چهارمحال و بختیاری اعتبارات خوبی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام در شهرستان فارسان داده شد، خاطرنشان کرد: سد باباحیدر، آبرسانی از سد باباحیدر به فارسان، تکمیل فاز دوم. توسعه بیمارستان سیدالشهدا فارسان، محور دشتک به فارسان، باند دوم محور باباحیدر به چلگرد، تکمیل مدارس باباحیدر و شبکه فاضلاب برای سفر رئیس جمهور به استان پیش بینی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری در پایان رشد اقتصادی مورد انتظار برای استان را 7.4 درصد عنوان کرد و گفت: رشد اقتصادی پیش بینی شده برای شهرستان فارسان 6.54 درصد است و باید همه برنامه ریزی ها انجام شود. به این رشد دست یابد. .

حسینعلی مقصودی مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با اشاره به روند اجرایی نهضت ملی مسکن در شهرستان فارسان گفت: ظرف مدت چهار سال باید پنج هزار و 34 خانه در این شهرستان ساخته شود.

وی افزود: تاکنون 6 هزار و 222 نفر برای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان فارسان درخواست داده اند که پس از پالایش یک هزار و 704 نفر واجد شرایط شناخته شدند و 950 نفر تایید نهایی شدند.

مقصودی بیان کرد: در شهر فارسان زمینی برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شده و زمین در شهر جونقان مخالف است. نامزدها در فارسان و جونقان هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه 12 پروژه نیمه تمام در شهرستان فارسان توسط راه و شهرسازی در حال اجراست، گفت: زمین چمن باباحیدر، ساختمان استان لردگان، مسجد شهر فارسان، مسجد شهر جونقان. ، بررسی طرح جامع فارسان و فرهنگسرای فارسان یکی از این پروژه هاست که برای تکمیل این پروژه ها به جز دو مسجد جونقان و فارسان به 60 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان کوهرنگ 130 کیلومتر راه اصلی و روستایی وجود دارد که 90 درصد راه های اصلی این شهرستان در حال چهارخطه شدن است.

مقصودی در پایان تاکید کرد: مناقصه جذب پیمانکار برای اجرای محور باباحیدر به چلگرد برگزار شد و پیمانکار در حال تجهیز کارگاه است.

فردوس کریمی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری گفت: طرح جامع آب شرب، صنعت و کشاورزی استان تا پایان اردیبهشت ماه تهیه می شود که با این طرح منابع آبی استان ساماندهی می شود.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی سد باباحیدر از سال 87 در شهرستان فارسان آغاز شده است که به پیمانکار این پروژه اعلام شده که توان اجرایی ندارد و پس از جذب پیمانکار جدید، عملیات اجرایی این پروژه پیگیری می شود.

کریمی در خصوص سدهای کشاورزی الج و جونقان تصریح کرد: آمادگی لازم برای تکمیل این سدها و اجرای خط انتقال با مشارکت سازمان چهارمحال و جهادکشاورزی بختیاری وجود دارد.

در پایان این نشست ارسلان خالدی فر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه در سال های 1401 و 1402 اعتبارات خوبی به حوزه درمان در چهارمحال و بختیاری اختصاص می یابد، گفت: این اعتبارات بیش از اعتبارات اعطا شده در هشت سال گذشته.”

وی بیان کرد: فاز دوم توسعه بیمارستان سیدالشهدا فارسان در دستور کار قرار دارد. با تکمیل این طرح توسعه 103 تخت به تخت های بیمارستانی این شهرستان اضافه می شود. همچنین یک دستگاه MRI به این بیمارستان و یک دستگاه سی اسکن به این بیمارستان اختصاص می یابد.

خالدی فر در پایان گفت: تا دو سال آینده 65 میلیارد تومان به مراکز بهداشتی و 40 میلیارد تومان به تجهیزات بهداشتی شهرستان فارسان اختصاص می یابد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش سولفات منگنز چینی مکفاشیمی

خرید کردن و فروش سولفات منگنز چینی- مکفاشیمی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.